Almanca A1 Sınavı Goethe Konuları nelerdir?

Merhabalar değerli ziyaretçilerimiz, bugün ki konumuz da sizlere Almanca sınavlarına hazırlanan arkadaşlarımız için çok mühim bir konuya değinmek istiyorum. Almanca A1 Sınav konularını nerede bulurum veya nelerdir diye aramanıza artık son veriyoruz. Bu makalemde sizlere Goethe ve diğer merkezi sınavların yapmış olduğu, Almanya ‘da çalışmak, turistik amaçlı ve bunun gibi amaçlarla gitmeyi planlayan kişilerin vize, yaşam şartları ve kültürlerarası iletişimi kolaylaştırmak için gireceği sınavın adına Deutsch A1 Prüfung und Klausur olarak da ifade edilebilen Almanca A1 olarak kullanılmaktadır.

 

Dört aşamadan meydana gelmektedir.

  1. Hören: Dinleme
  2. Lesen: Okuma
  3. Schreiben: Yazma (Grammatik und Bewertung; Gramer ve Değerlendirmeler)
  4. Sprechen: Konuşma (Sınav akışı veya günlük rutin konuşmalar)

 

Sınav Bölümleri ve Süreleri:

Sınavımız yazılı ve sözlü olarak yapılmaktadır. Sözlü sınavımız dört bölümden oluşmaktadır. Hazırlık safhası maalesef yoktur.

almanca a1 konuları nelerdir deutsch a1 prüfung und klausur
almanca a1 konuları nelerdir deutsch a1 prüfung und klausur

Tablodaki verilerde de gösterildiği üzere;

ALMANCA A1 SINAVI; 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Dört aşamada olan ve 25 ‘er puan ortalaması alınan, bunun sonucunda 100 üzerinden 60 puan alan kişiler A1 Deutsch (Almanca) sınavını başarıyla bitirir ve Almanca a1 sertifikasına sahip olurlar. Dikkat ederseniz 4 aşamanın ortalaması alınmaktadır.  Fakat alınan puan ne kadar yüksek olursa sertifikamızı daha yüksek bir derecede bitirebiliriz. Ama sınavda dikkat edilmesi gereken bir nokta ise şudur; Dinleme için verilen sınav süresi ortalama 20 dakikadır. Okuma sınavı için verilen süre 25 dakika, Yazma sınavı için verilen süre 20 dakika ve Konuşma sınavı için ortalama 15 dakikadır. Bu da demek oluyor ki; dört aşamada gerçekleşen sınavlar için zaman süreleri farklıdır. Peki nasıl bu sınavı başarabilirim? Bunu bir sonraki konumuzda ayrı bir şekilde sizlere anlatacağım. Yunus KAYTAN bu arada ismim.

almanca a1 temaları sertifikasi durum yani "Das Zeugnis von Deutsche Prüfung A1" Almanca A1 Sınavı Karnesi/Sertifikası Bitirme Derecesi
Almanca A1 Temaları sertifikasi durum yani “Das Zeugnis von Deutsche Prüfung A1” Almanca A1 Sınavı Karnesi/Sertifikası Bitirme Derecesi

Şimdi yukarıdaki verilerin Türkçesine göz atalım.

Punkte: Puan

Praedikat: Durumu

90-100 Çok iyi

80-89 İyi

70-79 Orta

60-69 Yeterli

0-59 Başaramadı

 

Bu sınavın diğer adı da; A1: Start Deutsch 1 veya Start Deutsch A1 olarak geçmektedir.

Şimdi de sizlere Goethe Institü tarafından hazırlanmış olan dört aşama için Sınav Örneğini paylaşıyoruz.

Start Deutsch 1 A1, Almanca A1 Sınav Örneği ve Konuları için TIKLAYINIZ.

Yukarıdaki linke tıklayın Seite 21 yani Sayfa 21 ‘den itibaren bakabilirsiniz. 

Dinleme için diğer Alıştırmalara bakmak için TIKLAYINIZ.

ALMANCA A1 KONULARINA GENEL BAKIŞ;