edevlet alt-üst soy bilgisi sorgulama-sistemi-soyagaci-sorgulamae-devlet
19 Şub, 2018

Soy üst-alt soy bilgisi sorgulama ağacımız e-Devlet açıldı!

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz,

Soy üst-alt soy bilgisi sorgulama ağacımız e-Devlet açıldı!

sizlere daha önceden de duyduğunuz haberlerde günlerce yazılıp, çizilen soy üst-alt bilgisi olan soy ağacı e-devlet sisteminin sorgulama kısmının tekrar aktif olduğunu bildirmekten mutluluk duyarım.

Bildiğiniz üzere birçok tartışmayı beraberinde getiren bu soyağacı edevlet sistemi birçok kesim tarafından tartışılmıştı. Peki neden tartışıldı? Çünkü insanlar çifte vatandaş olabilirim umuduyla birçok elçiliklere akın ettiler ve başvuruda bulundular. Tabi onlar da haklı. Neden diye sorduğunuzu duydum sanki. Çünkü arkadaşlarım, soyağacı sorgulama sisteminde 1800 lü yıllara dayanan hatta 1700 lere giden bir sistem altyapısı oluşmuş ve edevlet bu soy üst ve alt sistemini sunarak kimimizin göçmen kimimizin bulgar, gürcü olduğunu belirtmişti. Ne kadar ilginç te olsa şuan olan rağbet bu sistemi çökme noktasına getirmiş ve birara edevlet soyağacı sistemini durdurmuştu. İşte böyle bir rağbet belki de günümüz insanların ihtiyaçları doğrultusunda bir merak uyandırma, bir yönlendirme veya bir isteklerinden ibaretti.

Şimdi size örnek bir edevletin bizlere sunduğu soy üst ve alt sisteminin yani soyağacından bir görüntü paylaşacağım. Ama dikkat ederseniz ölüm, doğum tarihleri, doğum yerleri ve soyisimlerle gündeme bomba gibi düşecektir.

Ekranı büyütmek için üzerini tıklayabilirsiniz. Üst alt soy ağacı sorgulama giriş ekranı:

edevlet alt-üst soy bilgisi sorgulama-sistemi-soyagaci-sorgulamae-devlet
edevlet alt-üst soy bilgisi sorgulama sistemi soyagaci sorgulama e-devlet

Belki uzun yıllardır bu soy üst alt sorgulama giriş ekranını bekliyorduk. 🙂 Umarım faydalı bir makale olmuştur. Daha ileride bu sistemin gelişip-gelişmeyeceği malum. Eğer siz de bu soy üst ve alt yapısından memnunsanız ne mutlu bize diyelim. Ben şahsen memnun kaldım fakat hep aynı yerde kalmışız ve hiç başka şehirlere gitmemişiz. Ah ahh dedelerim yok mu dedelerim.. :))

Saygılarımla.

Yunus KAYTAN

Not: İzin alınmaksızın bu makaleyi kopyalamak, kanunen ihlaldir. İhtarnameye tabiidir.

www.ikinciyabancidil.com

27 Mar, 2017

Google bir tıklamaya 2.717.068 TL veriyormuş!

Google Adsense bir tıklamaya 2.717.068 TL veriyormuş!


Merhabalar değerli ziyaretçilerimiz ünlü webmaster sitesi olan r10 ‘da açılan son konuda görüyoruz ki bazı yayıncılar 10-100 tıklama arasında olağanüstü kazanç getirisi veriyormuş.


Bunun üzerine değerli r10 üyelerinden bazılarının açıklamaları şöyle olmuştur.

google adsense ile kazanlariniz artsin

Bu tıklamaların bir okul, kolej vb. kuruluşlar olup, bu kuruluşlar Google Adsense Kazanç Sistemi yoluyla anlaşma yapıyorlar. Ardından bu tıklama üzerinden yapılan kayıtlar oluşursa bu kazanç sağlanıyor.

 

Bir başka kullanıcımız ise; 10-100 arası tıklama olduğunda, ilgili kuruluş bu parayı Google ‘ye veriyor. Google bu tıklama karşılığında ilgili kuruluşun reklamını sınırsız yayınlıyor ve kullanıcılarına bu parayı aktarıyor. Bundan da hem google hem kullanıcılar faydalanıyor. İşte Google Adsenseden en güzel para kazanma taktiklerinden biri olarak görülse de bu zamanla en çok araştırılan konulardan biri oluyor.

 

İşte size google adsenseden kazanç getirecek önemli anahtar kelimeler:

google adsenseden kazanç getirecek ücretsiz kelimeler

 

Türkçe karşılığı ise: kaza avukatları olarak detaya inerseniz, kazancınıza kazanç ekleyebilirsiniz.

İşte bu da şunu gösteriyor: Demek ki Google bizden Hukuki kavramları, hukuki olayları, hukuki terimleri istiyor. Hukuk alanında kazanç hem bizlere katkısı oluyor hem de keyword yani anahtar kelime olarak arayanlara yararı dokunduğu için hayati bir kilit kelime olarak geçiyor. Google Adsense demek ki bu tür kilit rol oynayan kelimeler, cümleler veya konulara çok önem veriyor.

GOOGLE ADSENSEDEN YÜKSEK KAZANÇ GETİREN KELİMELER:

personal injury lawyer, car accident lawyer, injury lawyer, personal injury attorney

Ayrıca, yüksek meblada para kazanabilmeniz için Adsense panelinizde bulunan aşağıdaki resimdeki tıkları kaldırmanız gerekmektedir.

Resmin tamamını görebilmeniz için resme tıklayabilirsiniz.

adsenseden yüksek para kazanmak için panelden yapmanız gerekenler google adsense

Bir başka üye ise; İlgili tıklamaların Amerika menşei olduğunu ve aranan kelimelerin İngilizce olduğundan bahsetmektedir.

Başka üyeler ise bu kazanç sisteminin kendi siteleriyle kıyasladıklarında kendi sitelerindeki google adsense reklamlarından aldıkları çok düşük ücretler olduğunu bahsedenler var.Kelimelerin keyword tool da bile 100 tl olmadığından yakınanlar bile var.

Bazıları ise; eğer böyle bir şey varsa hemen bir site kuralım, o keyword da yoğunlaşalım diyorlar. Bazıları hemen Avrupaya açılalım, bir başka yorum; rakamların önüne sıfır ( 0 ) koymayı unutmuşlar, gibi birçok yoruma denk gelebiliyoruz.

Günümüzde tüm webmasterlerin ortak olarak kullandığı bir şey varsa; kazançlarını Google Adsense üzerinden sağlıyorlar.

Şimdi herkesin aklında Google Adsense nedir? Google Adsenseye nasıl başvurabilirim? Google Adsense Başvurumu nasıl onaylatabilirim? Google Adsense Onay Süreci nasıl? Google Adsense hakkında aklınıza takılan her şeye bir sonraki yazımızda yer vereceğiz. Siz de 1 tıklama karşılığında 2.717.068 TL kazanmak ister misiniz! O zaman kesinlikle bir sonraki yazımızı bekleyiniz ve hiç ummadığınız taktiklerle sizlere anahtar kelimeler paylaşacağız ve google de üst sıralara çıkmakla birlikte kazancınıza kazanç katacağız. Şimdilik, Hoş çakalın!

Saygılarımla.

Yunus Kaytan

12 Eyl, 2016

Türkiye ‘de neden .COM.TR alan adı kullanılıyor? Neden .TR tescil edilemiyor?

Birçok arkadaşımız bilir, internet adreslerinin sonundaki tamamlayıcı görevinde olan .com, .com.tr, .gov.tr, edu.tr veya k12.tr gibi ekleri. Peki biz .COM.TR kullanırken neden .TR kullanamıyoruz? Hiç düşündünüz mü?

Almanya ‘da Alman siteleri genellikle .de kullanır, İspanyol siteleri .es gibi son ekleri kullanırken biz .COM.TR ? Durum böyle iken biz düşünmeden edemiyoruz. Bunun sebebi aslında yine bizden kaynaklanıyor. Peki, nasıl?

Türkiye ‘de üç farklı şekilde domain kaydı veya alan adı tescili yapılıyor. Küresel düzeyde domain kaydı (adsoyad.com) ikinci düzey domain modeli (adsoyad .tr ) ve ikinci düzeyin alt domain modeli (adsoyad.com.tr, net.tr, gov.tr, gen.tr gibi.) Türkiye bu seçimde 2.düzeydeki domain kaydını benimsemiştirYani .TR olarak domain kaydı yapılamamaktadır, izin verilmemektedir. Örneğin; yunuskaytan.TR domain tescili alınamamaktadır. ODTÜ bildiğiniz üzere bu domain yazmanlarını kaydediyor. www.nic.tr ve tsk.tr üzerinden domainlere izin verilmiş. Bunun nedeni 2.düzeyde kullandığımız .COM.TR domainleri, .gov.TR, gen.TR, k12.TR, org.TR gibi çeşitlendirebilmek ve bunların üzerinden gelirleri iki-üç katına çıkarabilmektir. Böylelikle de k12.TR görünce Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olunan Okulların Resmi Web Sitesi aklımıza geliyor. Gov.TR olunca Devlet Kurumları gibi alt kategorilere ayrılmış bir sistem olarak yaygınlaştırıldığını düşünebiliriz. 

.TR Alt Sistem Dağılımı, resim olarak; trmeslekresmikurumalanaditescilleri 

.bel.TR ,,Belediyeler,, > www.sanliurfa .BEL.TR – Şanlıurfa Belediyesi 

.gov.TR ,,Devlet Kurumları,, > www.turkiye .GOV.TR – E-Devlet

.pol.TR ,,Polis/Emniyet Müdürlüğü*,, > www.sanliurfa .POL.TR – Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü

.edu.TR ,,Üniversiteler,, > www.cu .EDU.TR – Adana / Çukurova Üniversitesi gibi görebiliriz.

Biliyorsunuz ki .COM ilk kurulduğu günden itibaren Ticari yani Ekonomi üzerine kurulmuş bir domain ekidir ve ,,commercial,, olarak İngilizce de ticari kelimesinden kullanıldığını görebiliriz. Bu da domain ekinin ,,.COM,, üç harften oluştuğunu göstermektedir. İnternet ortamında arama yaparken kısa ve hızlı bir şekilde bir bilgiye ulaşma kolaylığı sağlamaktadır.

Şimdi diyeceksiniz .TC domain eki bulunmaktadır. örneğin; yunuskaytan.TC ! İlk aklımıza Türkiye Cumhuriyeti ‘nin kısaltması olarak gözüken bu domain eki ,, .TC ,, gelse de bu doğru değildir. Çünkü bu bize ait olan bir domain uzantısı değildir. adsoyad.TC domain uzantısı ,,The Turks and Caicos Islands,, adalar ülkesine aittir. Nüfusu ortalama 22.942+ diyebiliriz. Bu yüzden herkesin bildiği .TC uzantısının Türkiye ile alakası olmadığını da bu makalemizde öğrenmiş bulunmaktayız.

Peki, ilerleyen zamanlarda adsoyad .TR uzantısı kullanılabilecek mi? Alt sisteme ayrılmayı açıkladığımız üst satılarda, ticari olarak bu olumsuz yönde etkileneceği için imkansız olarak gözükmektedir. Çünkü .COM.TR uzantısı için Marka Tescili yaptırılmakta ve bu da 400-1.000 TL gibi ücretlere denk gelmektedir. Ayrıca alt sisteme ayrılan uzantılar okul, resmi kurum, meslek gibi dallara ayırdığı için de ek kolaylık sağlayabilmektedir. Bundan dolayıdır ki ilerleyen zamanlarda .TR uzantısı satışa çıkması imkansız gibidir.

Saygılarımla.

Yunus Kaytan

Not: İlgili kaynak gösterilerek başka platformlarda paylaşabilirsiniz.