2 Tem, 2018

Zentrale Oberstufenprüfung (Goethe-Zertifikat C2) Hazirlik Dosyalar

..

Bu dosya Goethe Institut tararından hazırlanmıştır.Zip arşivinde hem pdf formatında küçük bir hazırlık kitapçığı hem de dinlemek için bir ses dosyası bulunmaktadır.


Kitaptaki bazı konular:

• Texterklärung
• Aufgaben zur Prüfung der Ausdrucksfähigkeit
• Hörverstehen
• Aufsatz
• Zusammenhängende mündliche Äußerung


Goethe-Zertifikat C2: Zentrale Oberstufenprüfung (ZOP) sınavı, tıpkı Kleines Deutsches Sprachdiplom (KDS) gibi, oldukça ileri düzeyde, yüksek bir dil seviyesini gerektirmektedir. Bu sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinde altıncı ve en yüksek basamağa (C2) denk gelmektedir.


Sınavı başardıktan sonra, KDS’de olduğu gibi, örneğin Almanca olarak okuduğunuz ve dinlediğiniz her şeyi kolaylıkla anlayabilirsiniz,Çeşitli yazılı ve sözlü kaynaklardan aldığınız bilgileri  özetleyebilirsiniz bu sırada gerekçeleri ve açıklamaları birbirleriyle bağlantılı bir şekilde aktarabilirsiniz,


spontane, oldukça akıcı ve doğru olarak kendinizi ifade edebilir, karmaşık konularda da ince anlam farklılıklarını formüle edebilirsiniz, edebi metinleri de analiz edebilir ve bunlarla ilgili zor soruları cevaplandırabilirsiniz.


Zentrale Oberstufenprüfung (Goethe-Zertifikat C2) Hazirlik Dosyalar, indir


2 Tem, 2018

Zertifikat Deutsch (ZD) : (Goethe-Zertifikats B1) Hazirlik Dosyalari

..

Bu dosya Goethe Institut tararından hazırlanmıştır.Zip arşivinde hem pdf formatında küçük bir hazırlık kitapçığı hem de dinlemek için bir ses dosyası bulunmaktadır.

 


Goethe-Zertifikats B1 : Zertifikat Deutsch (ZD) sınavında başarılı olmakla, Almanca günlük konuşma dilinde sağlam temel bilgilere sahip olduğunuzu ve günlük yaşamdaki her türlü önemli konuda kendinizi ifade edebildiğinizi kanıtlarsınız. Sınav, Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinin üçüncü basamağına (B1) denk gelmektedir.


Sınavı başardıktan sonra örneğin günlük yaşamda yapılan konuşmalardaki, kamuya yapılan duyurulardaki ve radyo haberlerindeki önemli bilgileri detaylı olarak da anlayabilirsiniz,gazete metinlerindeki, istatistiklerdeki önemli bilgileri ve günlük yaşamla ilgili tanımlamaları tam olarak anlayabilirsin,

 


mektuplar veya e-mailler gibi birbiriyle bağlantılı, özel ya da yarı resmi mesajları yazabilirsin,
seni kişisel olarak ilgilendiren bir konu hakkında basit bir konuşma yapabilir, bu konudaki düşüncenizi kısaca ifade edebilir ve konuştuğunuz kişinin düşüncesine uygun şekilde karşılık verebilirsiniz, günlük yaşamla ilgili olağan durumlarda, bir şeyler hakkında bilgi verebilir, bir şeyler önerebilir ya da kararlaştırabilirsin.


Zertifikat Deutsch (ZD) : (Goethe-Zertifikats B1) Hazirlik Dosyalari, indir


2 Tem, 2018

Zertifikat Deutsch für den Beruf (ZDfB) Hazirlik Dosyalari

..

Bu dosya Goethe Institut tararından hazırlanmıştır.Zip arşivinde hem pdf formatında küçük bir hazırlık kitapçığı hem de dinlemek için bir ses dosyası bulunmaktadır.


 

Zertifikat Deutsch für den Beruf
Dillere İlişkin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi’nin altı basamaklı yetkinlik derecelendirmesinin dördüncü basamağına (B2) denk gelmekte ve dile bağımsız hakim olmayı gerektirmektedir.


Sınavı başardıktan sonra örneğin meslek yaşamındaki olağan durumlarda, yazılı ve sözlü olarak kendinizi uygun şekilde ifade edebilir ve aynı şekilde karşılık verebilirsiniz şirketlerin günlük iş hayatıyla ilgili basit metinleri anlayabilir ve rutin yazıları yazabilirsiniz.


Pdf uzantılı dosyaları açıp okuyabilmek için Adobe Acrobat Reader adlı programın bilgisayarınızda bulunması gerekmektedir.Adobe Acrobat Reader programını indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz :


http://get.adobe.com/reader/

 


Zertifikat Deutsch für den Beruf (ZDfB) Hazirlik Dosyalari, indir