meine kleidung akkusativ proje ödevi
6 Nis, 2018

”Akkusativ – Mode – Kleidung” Proje Ödevi

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz, sizler için Mode-Kleidung konusunu yayına vermekten mutluluk duyuyorum. Başka platformlarda kullanırken lütfen kaynak gösteriniz.

Almanca Akkusativ – Mode-Kleidung dosyasını indirmek için tıklayınız.

Sunumdan birkaç cümle:

Ich bin ein Mädchen.

Ich ziehe mich schön und modern an.

Ich trage praktische, sportliche Kleidung.

Heute habe ich auch eine Mütze an.

Ich bin eine Junge.

  Ich bin sportlich.

  Ich ziehe mich praktisch an.

 

Simple Present Tense Olumsuz
14 Mar, 2018

Ezberden Uzak İngilizce Eğitimin Faydaları Bu Yöntemde Gizli

Simple Present Tense Olumsuz
Simple Present Tense Olumsuz

İngilizce de Türkçe gibi gramer kuralları olan bir dildir. Zaman kalıpları özellikle bir hayli fazladır. Öğrenmek için zamana ihtiyacınız vardır. Şimdiki zaman, geniş zaman, gelecek zaman, geçmiş zaman derken çoğaltmamız mümkündür. İnternette hizmet veren sitelerden bu zaman dilimlerini incelediğiniz zaman oldukça anlamsız geldiğini düşünmeniz normaldir. Tek başınıza İngilizce öğrenmek çok zordur. Birden öğrenmeniz ile hedeflerinize ulaşmanız yolunda sizi karamsarlığa düşürür. Simple present tense geniş zaman olarak bilinmektedir. Günlük alışkanlıklarınızı konuşurken ve değişmeyen alışkanlıklarınızda genellikle bunu kullanırsınız. I read a book everday cümlesi geniş zamana örnektir. Türkçe karşılığı da ben hergün kitap okurum şeklindedir. Yapmayı sevdiğiniz alışkanlıklarınızı da bu şekilde “like” eki getirerek kullanabilirsiniz. Simple present tense olumsuz cümle kullanırken “don’t ya da doesn’t eki asla değişmez. Don’t ya da doesn’t ekini özneye göre değiştiririz. I, You, We ve They öznelerinde Don’t eki kullanırken He, She ve İt öznelerinde doesn’t eki kullanırız. Bu asla değişmez. Olumsuz cümle kurarken de He doesn’t smoke şeklinde kullanırız. Türkçe karşılığı o sigara içmez şeklindedir. Genelleme yapacağınız zaman bu zaman dilimini kullanarak konuşabilirsiniz. Her gün ders çalıştığınızı, müzik dinlediğinizi, yemek yediğinizi ve spor yaptığınızı bu zaman dilimi ile konuşarak anlatabilirsiniz. Fiillerde “es ya da ies takısı alarak eylemli cümleler kurulmaktadır. Özellikle özne He, She ve İt ise mutlaka bu takıyı alır.

Oldukça basit olan bu dil için alt yapınızın olmasına gerek yoktur. Alt yapınız varsa da sıfırdan başlamak her zaman daha iyidir. Bocalamamak adına sıfırdan eğitim almak daha başarılı olmanızı sağlar. Günümüzde uzaktan eğitimler öğrencilerin daha rahat ortamda eğitim alması bakımından oldukça avantajlıdır. Ankara İngilizce kursları aracılığıyla alınan eğitimlerde birebir öğretmene öğrenci anlamadığını sormaktan çekinir. Fakat özel ders ya da etüt alan öğrenci daha kolay öğrenebilir. Bu yüzden de günümüzde uzaktan eğitim yöntemi birçok velinin ya da öğrencinin tercihi olmaktadır. Birde kalem defter olmadan sadece konuşarak İngilizce öğrenebileceğiniz bir site tercih ederseniz İngilizcenizi dilediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. İngilizceyi nasıl pratik öğrenip unutmayacağınıza dair verilen ipuçları ileriki hayatınızda işinize yarayabilir. Bazı öğrenciler İngilizceyi anlayabildiği halde konuşamaz. Bazıları ise konuşup çeviri yapamaz. İşte bu eksikleri ancak iyi bir kanaldan eğitim aldığınız sürece mükemmel hale getirebilirsiniz. Olmayacak yapamayacağım gibi endişelerinizden günümüzde daha kolay kurtulabilirsiniz. Etrafınızda İngilizceyi konuşarak öğretebilecek birçok online İngilizce eğitim siteleri vardır. Bu siteler içerisinden doğru ve ihtiyacınıza göre seçim yapmanız en önemli olanıdır. İngilizce yetenek olarak düşünülmemelidir. Yeteneği olmayan kişiler de kısa süreli eğitim ile istedikleri gibi İngilizce konuşabilir. Yapamıyorum kelimesi birçok sitenim kabul etmediği bir bahanedir. Öğrenmek için merak ve çaba sarf etmeniz gerekir. Aksi halde dayatma ile İngilizce öğrenmek mümkün değildir. İngilizce kolayca öğrenilebilen telaffuzu kolay narin bir dildir.

Dünya üzerinde 53 ülkenin ana dili İngilizcedir. İngilizce uluslar arası alanda kabul edilmiş ulusların anlaşmasını sağlayan önemli bir dildir. Ülkemizde de bu dile gereken önem verilmektedir. Gerek İngilizce içerikli gazeteler, online siteler ve televizyon programları bunu kanıtlar birkaç örnektir. ALMANCA TV sitesi ile Almancayı daha kolay öğrenebilirsiniz. İngilizce öğrenmeye farklı bir boyut getiren bu site birçok ülkeden talep gören bir sitedir. Yüzlerce öğrencinin giriş yapıp eğitim aldığı bu sitede keyifli sıkılmadan İngilizce öğrenebilirsiniz. Keyifli İngilizce öğrenirken farkında olmadan ileri seviyeye geçtiğinizi anladığınızda ise keyiften dört köşe olursunuz. Okullarda olduğu kalem defter kullanıp sayfalarca ders çalışmanıza gerek yoktur. Sadece konuşma içerikli başladığınız bu eğitimde ilerleyen zamanlarda İngilizceniz profesyonel seviyeye gelir. İngilizce dilini unutmamak için bol bol seviyenize uygun romanlar okuyup çevirmelisiniz. Kendinize uğraş çıkarıp İngilizcenizi diri tutmanın yollarını aramalısınız. İngilizce dili ile ilk kreşlerde tanışırsınız. İlk başta oldukça basit gelen bu dil ilerleyen zamanlarda gözünüzü korkutabilir. Temelinizi ne kadar sağlam tutarsanız o kadar başarı sağlayabilirsiniz. İngilizce ezbere dayılı bir dil değildir. Ezberden uzak mantığınızı kullanacağınız bir dildir. Nasıl Türkçeyi konuştuktan sonra ezber yapmıyor konuşacaklarınızı direk söylüyorsunuz İngilizce dili de zamanla o seviyeye gelir. Konuşmak için ezber yapmanıza gerek yoktur. Geçmişte gördüğünüz ders kayıtlarını incelediğinizde ne kadar amatör olduğunuzu daha iyi anlayabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda amatörlükten eser kalmaz. Ana diliniz gibi İngilizce konuşup çeviriler yapabilirsiniz. Daha iyi bir konumda çalışarak kariyerinizi yükseltebilirsiniz. Ülkemizde İngilizce bilenlerin sayısının bir hayli az olması kariyerinizde yükselmeniz açısından size fayda sağlar. Ezberden uzak tamamen konuşmaya meyilli bir İngilizce eğitimi almaya hazır mısınız?

14 Mar, 2018

İngilizceyi Daha Keyifli Öğrenmeye Ne Dersiniz?

İyi bir statüde çalışmanın en temel şartı yabancı dil bilgisidir. Ne kadar profesyonel bir seviyede olursa adayların önüne geçmeniz de bir o kadar kolay olur. İngilizce yaşadığımız sürece karşımıza çıkan bir dildir. Sokakta yürürken bile İngilizce konuşan turistler ile karşılaşırız. Çok basiti İngilizce öğretme yaşı artık 4-5 yaş grubu kreşlere kadar inmektedir. Çocuğunuz İngilizce sayılar öğrenirken bu konuda bilginizin olmaması bilgisiz bir veli olduğunuzu gösterir. Kendiniz için değil çocuğunuz için bile bir İngilizce temelinizin olması gerekir. Günümüzün en gerekli ihtiyaçlarından biri de İngilizce eğitimidir. Bu konuda endişeye kapılan öğrencilerin bu şekilde düşünmesinin temelinde öğrencilik hayatı yatar. Dayatma ile öğretilen İngilizce eğitimi öğrencilerin karamsar olmasına neden olmuştur. Ezberci yöntem ile tahtaya yazılan ve öğrencilere ezberletilmeye çalışılan gramer kuralları, fiiller ya da sıfatlar sadece öğrencinin dersi geçmesi için öğretilmektedir. Öğrencilerin birçoğu lise eğitim kurumunu bitirdiğinde İngilizceye dair ufak tefek soru cümleleri ve gramer kurallarını hatırlarlar. İleriye dönük eğitimden uzak olan öğretmenler İngilizce dilinin ileriki yaşamda ihtiyaç olduğunu öğrencilere empoze etseler birçok öğrenci daha ilgili olabilir. İngilizce konuşabilmek için sözcük ezberlemenize ya da gramer kurallarını ezberlemenize gerek yoktur. Aslına bakarsanız İngilizce tek başına öğrenilecek bir dil değildir. Tek başınıza öğrenmeye kalkarsanız belli bir süre sonra tıkanır kalırsınız. En iyisi iyi bir eğitim kurumunda İngilizce eğitim almaktır. İngilizce içerikli bir yazı gördüğünüzde ya da site incelemeye kalktığınızda yaptığınız en kolay yöntem sayfayı Türkçeye çevir oluyordur. Bazen çeviriler doğru olmadığı için okuduğunuz makaleden bir şey bile anlayabilirsiniz. İngilizce bilginiz makaleleri çevirecek derecede olsa direk okurken ne demek istediğini daha kolay anlarsınız.

İngilizce öğrenmeye başladıktan sonra etrafınızda gördüğünüz İngilizce kelimelere daha aşina olursunuz. Bazen de okuduğunuzu daha kolay anlayabilirsiniz. Bu durum ise paha biçilemeyen bir mutluluktur. İngilizce çok yönlü öğretilen bir dildir. Bazı kurumlar İngilizce eğitim verirken çocuk İngilizcesi, iş İngilizcesi ve üniversite İngilizcesi olarak kategoriye ayırmaktadır. İş alanınıza uygun eğitim almanız gereksiz İngilizce eğitim almanızdan da alıkoyar. İngilizce dilini öğrendikten sonra kullanmanızın önemi büyüktür. Bu yüzden de öğrendiğiniz İngilizceyi ya iş ortamınızda ya da aktivitelerinizde kullanmalısınız. Aktiveleriniz genellikle kitap okumak, film izlemek ve müzik dinlemekse anadilinizi nasıl unutmuyorsanız İngilizceyi de unutmazsınız. İngilizce öğreniminden sonra kelime hazneniz 1000 iken kullanmadığınız sürece bu sayısı yüzlere kadar inebilir. İngilizce öğrenirken kelime ezberlediğinizde zamanla kullanmadığınız için kelime sayınızın düştüğünü görebilirsiniz. Kolay öğrenilip kolayca unutulabilen bir dil olduğu için sürekli canlı tutacak uğraşlara hayatınızda yer vermelisiniz. İngilizceyi en iyi öğrenebileceğiniz kurumlar İngilizce kurslarıdır. İngilizce kurslarına gidecek zamanınız yoksa uzaktan özel ders alabilirsiniz. Özel dersler eğer bütçenizi aşıyorsa da online İngilizce eğitim sitelerini tercih edebilirsiniz. online ingililizce eğitim siteleri İngilizceyi en iyi öğrenebileceğiniz kanalların başında gelir.

İngilizceyi daha kalıcı öğrenebilmeniz için ya yurtdışında eğitim almanız ya da çalışmanız gerekir. Yurtdışına gidebilmeniz için de öncelikli bir sürü prosedür vardır. İngilizce öğrenme hayaliniz hiçbir zaman hayalde kalmamalıdır. Öğrenmek istiyorsanız www.ikinciyabancidil.com sitesini inceleyip ücretsiz üyelik yapabilirsiniz. Ücretsiz üyelik yaptıktan sonra seviyenizi belirleyen eğitmenler hangi seviyeden başlayacağınıza dair siteye bilgilendirmeler yapar. Seviyenizden ya da sıfırdan İngilizce eğitim almak size kalmış bir iştir. Sıfırdan eğitim almak başarıyı ikiye katlayan bir durumdur. Daha önce öğrendikleriniz ile şimdiki öğrendikleriniz arasında farklar olacağı için bu da bocalamanıza nende olabilir. İngilizce konuşmak bazı iş kollarında zorunludur. İsteseniz de istemeseniz de İngilizce öğrenmeden mesleğinizi icra etmeniz sorunlara neden olur. Özellikle doktor ve mühendisler için İngilizce olmazsa olmazdır. Sitede yaş kısıtlaması kesinlikle yoktur. Her yaş grubundan öğrencisi olan bir sitedir. Hem ekonomik hem de kaliteli bir İngilizce eğitimi almanız bu site ile mümkündür. Yaklaşık 3500 öğrencisi ile her geçen gün büyüyen site birçok öğrenci tarafından sevilmektedir. Özellikle eğitmenlerin şakacı ve esprili olması öğrencinin derse daha kolay adapte olmasını sağlamaktadır. Öğrencilere öğretmen merkezli hizmet veren bu site günümüzün en popüler online İngilizce eğitim sitesidir. Mükemmel bir İngilizce mükemmel bir eğitim kurumu ile mümkündür.

10 Mar, 2018

Almanca A1 Sınavı Goethe Konuları nelerdir?

Merhabalar değerli ziyaretçilerimiz, bugün ki konumuz da sizlere Almanca sınavlarına hazırlanan arkadaşlarımız için çok mühim bir konuya değinmek istiyorum. Almanca A1 Sınav konularını nerede bulurum veya nelerdir diye aramanıza artık son veriyoruz. Bu makalemde sizlere Goethe ve diğer merkezi sınavların yapmış olduğu, Almanya ‘da çalışmak, turistik amaçlı ve bunun gibi amaçlarla gitmeyi planlayan kişilerin vize, yaşam şartları ve kültürlerarası iletişimi kolaylaştırmak için gireceği sınavın adına Deutsch A1 Prüfung und Klausur olarak da ifade edilebilen Almanca A1 olarak kullanılmaktadır.

 

Dört aşamadan meydana gelmektedir.

  1. Hören: Dinleme
  2. Lesen: Okuma
  3. Schreiben: Yazma (Grammatik und Bewertung; Gramer ve Değerlendirmeler)
  4. Sprechen: Konuşma (Sınav akışı veya günlük rutin konuşmalar)

 

Sınav Bölümleri ve Süreleri:

Sınavımız yazılı ve sözlü olarak yapılmaktadır. Sözlü sınavımız dört bölümden oluşmaktadır. Hazırlık safhası maalesef yoktur.

almanca a1 konuları nelerdir deutsch a1 prüfung und klausur
almanca a1 konuları nelerdir deutsch a1 prüfung und klausur

Tablodaki verilerde de gösterildiği üzere;

ALMANCA A1 SINAVI; 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Dört aşamada olan ve 25 ‘er puan ortalaması alınan, bunun sonucunda 100 üzerinden 60 puan alan kişiler A1 Deutsch (Almanca) sınavını başarıyla bitirir ve Almanca a1 sertifikasına sahip olurlar. Dikkat ederseniz 4 aşamanın ortalaması alınmaktadır.  Fakat alınan puan ne kadar yüksek olursa sertifikamızı daha yüksek bir derecede bitirebiliriz. Ama sınavda dikkat edilmesi gereken bir nokta ise şudur; Dinleme için verilen sınav süresi ortalama 20 dakikadır. Okuma sınavı için verilen süre 25 dakika, Yazma sınavı için verilen süre 20 dakika ve Konuşma sınavı için ortalama 15 dakikadır. Bu da demek oluyor ki; dört aşamada gerçekleşen sınavlar için zaman süreleri farklıdır. Peki nasıl bu sınavı başarabilirim? Bunu bir sonraki konumuzda ayrı bir şekilde sizlere anlatacağım. Yunus KAYTAN bu arada ismim.

almanca a1 temaları sertifikasi durum yani "Das Zeugnis von Deutsche Prüfung A1" Almanca A1 Sınavı Karnesi/Sertifikası Bitirme Derecesi
Almanca A1 Temaları sertifikasi durum yani “Das Zeugnis von Deutsche Prüfung A1” Almanca A1 Sınavı Karnesi/Sertifikası Bitirme Derecesi

Şimdi yukarıdaki verilerin Türkçesine göz atalım.

Punkte: Puan

Praedikat: Durumu

90-100 Çok iyi

80-89 İyi

70-79 Orta

60-69 Yeterli

0-59 Başaramadı

 

Bu sınavın diğer adı da; A1: Start Deutsch 1 veya Start Deutsch A1 olarak geçmektedir.

Şimdi de sizlere Goethe Institü tarafından hazırlanmış olan dört aşama için Sınav Örneğini paylaşıyoruz.

Start Deutsch 1 A1, Almanca A1 Sınav Örneği ve Konuları için TIKLAYINIZ.

Yukarıdaki linke tıklayın Seite 21 yani Sayfa 21 ‘den itibaren bakabilirsiniz. 

Dinleme için diğer Alıştırmalara bakmak için TIKLAYINIZ.

ALMANCA A1 KONULARINA GENEL BAKIŞ;

 

Almanca isimler konusu Deutsch substantive oder nomen thema Almanca nomen konu
3 Mar, 2018

Substantiv & Nomen: Almanca da isimler

Almanca isimler konusu Deutsch substantive oder nomen thema Almanca nomen konu
Almanca isimler konusu Deutsch substantive oder nomen thema Almanca nomen konu

Nomen & Substantive olarak aynı adla bilinen İsimler birkaç şeyi gösterir veya belirtir.. 

1. Canlı

2. Kavram

3.Eşya

www.ikinciyabancidil.com

Somut isimler ”konkret(e) Nomen veya Substantive: Masa, Top, Fincan olarak söyleyebiliriz. Yani dokunup, hissettiğimiz şeylerdir.

 

Soyut isimler ”abstrakt(e) Nomen veya Substantive: İş, Ara (Mola) , Arkadaşlık, Üzüntü olarak temsil edilirler. Düşünebildiğimiz şeylerdir.

 

Özellikleri:
İsimlerin iki formu veya türü vardır:

1. Tekil (Einzahl) isimler: Ağaç (der Baum), yatak (das Bett), gül (die Rose)

2. Çoğul (Plural & Mehrzahl) isimler: Ağaçlar (die Baeume), güller (die Rosen), yataklar  (die Betten)

 

İsimler üç türlü cinsiyeti de belirtebilir. ”Geschlecht veya Genus”
1. Cinsiyet olarak ”die Artikel”

2. Belirli artikeller (bestimmte Artikel): der, die, das, den, dem gibi belirgin olanlar.

3. Belirsiz artikeller (unbestimmte Artikel): ein, eine, eines, einem, einen gibi belirsiz olan artikeller ve ilk defa kullanılan artikeller.

 

Açıklamaları  ve örnekleri:

1. Maskulin yani eril varlıklar (maenlich): Masa (der Tisch)

2. Feminin yani dişi varlıklar (weiblich/feminin): Fincan (die Tasse)

3. Neutral yani genelde nesne olanlar (saechlich): Araba (das Auto)

 

Cinsiyet durumları sadece Tekil formda tanımlanabilir ve bellidir. ”Singularform”

Eril varlıklar (maskulin) tekil durumu: Masa (der Tisch) / Plural form: Masalar (die Tische)

Dişi varlıklar (feminin) tekil durumu: Fincan (die Tasse) / Plural form: Fincanlar (die Tassen)

Nesne/Cansız varlıklar (neutral) tekil durumu: Araba (das Auto) / Plural form: Arabalar (die Autos)

Yukarıdaki üç örnekte görüldüğü üzere tekil durumlarında der, die ve das artikelleri belirgin olarak eril, dişi veya cansız varlıklar olup olmadığı bilinmektedir. Fakat çoğul haline geçince ve Almanca da çoğul isimler yalın ve ismin i-halinde ”die” olduğu için cinsiyeti tanımlamaz ve eril mi, dişi mi veya cansız bir varlık mı olduğu belli olmaz.

 

Umarım Substantive & Nomen adlı giriş konumuzu beğendiniz. Sürekli güncel tutmak adına sizler de paylaşımlarınızı, katkılarınızı iletişim bölümünden ulaştırabilirsiniz.

 

Selamlarımla.

Yunus KAYTAN

 

Not: İçeriğin hiçbir şekilde kopyalanması/alıntılanması yasaktır. Kaynak gösterilmeden alınan içerikler T.C. Kanunları gereğince suç sayılmakta ve tespiti halinde idari karar gerektirmektedir.

hayatkirtasiye.com.tr - site tanitimi
24 Şub, 2018

İspanyolca – Türkçe – Almanca Sözlük Önerileri

hayatkirtasiye.com.tr - Almanca Türkçe sözlük | Deutsche Wörterbuch
ikinciyabancidil.com – Almanca Türkçe sözlük | Deutsche Wörterbuch

İkinciyabancidil.com yayın hayatına başladığından itibaren ‘‘kitap, kırtasiye ve oyuncak’’ alanında yükseliş yapan bir e-Ticaret firmasidir.

hayatkirtasiye.com.tr-Welche Wörterbuch ist sehr gut? Ist das Spanisch oder Deutsche Wörterbuch?
ikinciyabancidil.com-Welche Wörterbuch ist sehr gut? Ist das Spanisch oder Deutsche Wörterbuch?

Biz bunu Almanca–Türkçe veya Türkçe-Almanca sözlüklerinde ‘‘die Anstiegszeit: Yükseliş zamanı’’ terimiyle ya da die Web Seite ‘‘ikinciyabancidil.com’’ ist im Aufwind. Hayat Kırtasiye adlı web sitesi yükseliştedir , ifadesiyle de tanımlayabiliriz. Bu prensible piyasaya sunduğu geniş kapsamlı ağda İspanyolca-Türkçe sözlük veya Türkçe-İspanyolca sözlük alanında ihtiyaçları olan kullanıcılara da özgün ve uygun fiyata çözümler sunmaktadır.

Bu hizmeti sunarken ayrıca sizlere hangi sözlüğü almalıyım? Almanca sözlüklerden hangisi daha iyi? İspanyolca sözlük alırken nelere dikkat etmeliyim? En iyi Almanca-Türkçe sözlük ve İspanyolca-Türkçe sözlük hangisidir?

hayatkirtasiye.com.tr -İspanyolca-Türkçe sözlük | Spanisch Wörterbuch
ALMANCA SÖZLÜK -İspanyolca-Türkçe sözlük | Spanisch Wörterbuch

Bunları araştırırken içeriğinin zengin ve kaliteli olmasını bir tarafa tutun aynı zamanda geniş kapsamlı ve aranılanı bu sözlüklerde doğru telaffuzuyla birlikte ek örneklerle bulmamız da çok önemlidir. İşte burada Türkçe-İspanyolca sözlük ve Türkçe-Almanca sözlük almak istiyorum, düşünceniz varsa eğer öncelikle kurumsal bir firmadan bunu temin etmeniz ve bu ürünün detaylarını okumanız önemlidir. Hayat Kırtasiye, kitap, kırtasiye ve oyuncak alanında sizler için bu ürünleri inceleyip, sitesinde kullanıcılarına sunmak ve hızlı bir sipariş geçebilmeniz için 7 gün 24 saat müşteri desteğiyle, sözlüklerin görsel resim ve videolarıyla yayın hayatına devam etmektedir.

 

İşte bu noktada ALMANCA TV YDS KAYNAK ‘yi diğer rakiplerinden 3 ana özellik ayırmaktadır.

 

1:  Sunduğu Almanca sözlükler ve İspanyolca sözlüklerin ucuz ve güvenilir bir firmadan temin etme imkanı vermesidir.
2: İspanyolcadan Türkçeye, Türkçeden İspanyolcaya ve Almancadan Türkçeye, Türkçeden Almancaya çeviri yapabilmeniz için en uygun olan sözlüğü sizlere sunmasıdır.
3: Bunları sunarken: Redhouse Türkçe-İspanyolca sözlüğü, Redhouse İspanyolca-Türkçe sözlüğü ve Redhouse veya Langenscheidt Türkçe-Almanca sözlüğü, Langenscheidt veya Redhouse Almanca-Türkçe sözlüğünü en net görsellerle ve ürün açıklamalarıyla sizlerle paylaşmasıdır.

 

hayatkirtasiye.com.tr - Almancadan Türkçeye çeviri sözlüğü | Deutsche Wörterbuch in Web Seite
Almancadan Türkçeye çeviri sözlüğü | Deutsche Wörterbuch in Web Seite

Türkçe Almanca sözlüklerde bildiğiniz üzere ‘‘der, die ve das artikelleri, Geschlecht veya Genus yani (Cinsiyet: Erkek-Kadın) ’’ olarak detaylı bir şekilde anlatımı mevcuttur. Fakat bu sözlükleri ALMANCA YDS KAYNAKLARI ‘de araştırırken buna müteakip hangi ‘‘Artikelin’’ hangi konuya işaret ettiğidir. Örneğin: Almanca-Türkçe sözlüğünden ‘‘Frau: Kadın’’ kelimesini (Wort) araştırırken hemen artikelinin ‘‘Dişi varlıklar için kullanılan ,die, ’’ olduğunu görebiliriz. Ama bu sözlüğümüzde bu artikelin Akkusativ (ismin i-hali), Dativ (ismin e-hali) olup olmadığını da parantez içerisinde ki (akk.) veya (dat.) şeklinde görebiliriz. İşte bu yanıyla da sözlük almanız için Hayat Kırtasiye Ankara Caddesi No:14 İstanbul adresiyle birlikte internet ortamında da ismiyle bize bu fırsatı sağlıyor. İşte bu yüzden bile Resimlerle Almanca-Türkçe sözlük, Resimlerle İspanyolca-Türkçe sözlük almamız için ideal bir sitedir.

hayatkirtasiye.com.tr - İspanyolca-Türkçe veya Türkçe-İspanyolca sözlük alırken nelere dikkat etmeliyim? - Welche Spanisch Wörterbuch ist gut?
 İspanyolca-Türkçe veya Türkçe-İspanyolca sözlük alırken nelere dikkat etmeliyim? – Welche Spanisch Wörterbuch ist gut?

İspanyolca Türkçe Sözlük de ise eril isim ve sıfatların sonunda –o eki aldığını , dişi artikellerde ise –a sesi aldığını biliyoruz. Eril yani erkek varlıklar için sözlükte ‘‘el’’, dişi varlıklar için ‘‘la’’ geldiğini biliyoruz. İspanyolca sözlüğünde kelimenin sonu –tion ile biterse ‘‘la yani dişi varlıklar için kullanılan artikelin geldiğini bir sözlüğün göstermesi çok önemlidir. İspanyolcadan Türkçeye veya Türkçeden İspanyolcaya çeviri yaparken bu bilgiler gerçekten önemlidir. Bir sözlük alırken içerisinde bizlere ipucu veren kelimeler de bulunması gerekir. Bu sözlükleri bulabileceğiniz ve satın alabileceğiniz rahatlıkla üye olabilirsiniz.

Nitekim bir sözlükte olması gereken sözcükler, söz kelimeleri ve örnek cümleler yaklaşık olarak 5.000-20.000 kelime arasında olup, artikel veya madde olarak Türkçe açıklamaları, Türkçeden bir başka yabancı dil olan Almanca veya İspanyolca olarak karşılaştırmaları, birçok konu başlığıyla beraber aynı zaman da renkli, alfabetik olarak da bulmamız mümkündür. Uluslararası kısaltmaların da bu sözlükte yer alması son derece mühimdir. Sık kullanılan İspanyolca, Almanca sözlüklerinde ki kısaltmalar bizlere kolaylık sağlamaktadır. Birkaç detay vermek gerekirse: Almanca-Türkçe sözlüklerinde bulunan ‘‘ZumBeispiel>Türkçesi –Örneğin- olan bu kelimenin ‘‘z.B.’’ olarak ifade edilmesi veya UndSoWeiter>Türkçesi -ve bunun gibi- ifadesinin ‘‘usw.’’ olarak kısaltılması sıklıkla Türkçe-Almanca veya Almanca-Türkçe sözlüklerde karşımıza çıktığı gibi birçok bilimsel makalelerde, gazetelerde, köşe yazılarında da karşımıza çıkmaktadır. bu nokta da bize en uygun sözlük alma imkanını sağlamaktadır. Almanca kısaltmalar: ‘‘Abkürzungen’’ olarak ifade edilirken İspanyolca-Türkçe sözlük veya Türkçe-İspanyolca sözlüklerinde ‘‘Abreviaturas’’ olduğunu görebiliriz.

hayatkirtasiye.com.tr- Spanisch Wörterbuch ist besser in Hayat Kırtasiye!
 Spanisch Wörterbuch ist besser in Hayat Kırtasiye!

İşte tüm bu açıklamalarla birlikte sözlük alırken birtakım soruları da kendimize sormamız gerekir:  ‘‘Almanca Sözlük-İspanyolca Sözlük alırken hangi e-Ticaret firmasından almalıyım? nasıl bir firmadır? en uygun Almanca-Türkçe sözlük veya İspanyolca Türkçe sözlük almak için ideal midir? Bana uygun Almanca-Türkçe sözlük veya İspanyolca-Türkçe sözlük hangisidir? A1 düzeyinde Almanca sözlük nerede bulabilirim?, İspanyolca başlangıç seviyesi sözlük almak istiyorum?’’ gibi konularda ilgili site bize yönergeleriyle de yardımcı olmalıdır. size işte bu nokta da her türlü bilgi ve deneyimlerini uygun fiyatlarla çözüm sağlayacak, kitap, kırtasiye ve oyuncak alanında misyonunun gerektirdiği şekilde hareket ederek müşterilerine ideal alışveriş sitesini sunacaktır.

Devamını oku