2 Tem, 2018

6 Dilde Sözlük

..

EXASystem tarafindan hazırlanan bu sözlük uygulaması Türkçe, Almanca, ingilizce, Fransızca, italyanca ve ispanyolca olmak üzere 6 farklı dili destekliyor. Programda bir kelimenin karsiligini almak icin öncelikle dili secmeniz ve o dildeki kelimeyi yazmaniz yeterli. Daha sonra program o kelimenin diger dillerdeki karsiliklarini karsiniza getiriyor

Sürüm : 3.1

Boyut : 1.97 Mb

Kullanım İzni : Ücretsiz (Freeware)

Dil : Türkçe

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : EXASystem

Tanıtım:
Programda bir kelimenin karşılığını almak için öncelikle dili seçmeniz ve o dildeki kelimeyi yazmanız yeterli. Daha sonra program o kelimenin diğer dillerdeki karşılıklarını karşınıza getiriyor. Bir kelimenin birden fazla anlamı bulunduğunda ise kelimenin karşısındaki rakama tıklayarak değer karşılıklarını öğrenebilirsiniz.

Programda kelimenin tamamını girmeden de yazdığınız kelimenin karşılığını görebiliyorsunuz.

Farklı tema seçenekleri programa görsellik katıyor.

Ayrıca programın tam sürüm ve ücretsiz oluşu da kullanıcılar için büyük avantaj sağlıyor.


6 Dilde Sözlük, indir


2 Tem, 2018

Ace Translator

..

Ace Translator, internet bağlantısı gerektiren; bir dilden başka bir dile çeviri yapabilen bir programdır.

 

Program internet üzerinden çeviri işini gerçekleştirdiği için internet bağlantısına ihtiyaç duyulur. Ayrıca eğer bilgisayarınızda bir güvenlik duvarı (firewall) programı varsa bu programın internete çıkışına izin vermelisiniz.


Programın içine TXT, HTML tarzında dosyaları açıp, bunları çevirebilirsiniz. Bu çevrilen metni TXT ve HTML olarak kaydedebilirsiniz. Kes, kopyala, yapıştır işlemleri yapabilir ve yazıcıdan çıktı alabilirsiniz.

 

Üst kısma metni yazıp dili seçin. Alt kısımdan da çevireceğiniz dili seçip ‘Tercüme’ tuşuna bastığınızda çevirmeye başlar.


Program kurulumdan itibaren Türkçe. Türkçe dahil 66 dil arasında google çeviri programını kullanarak çeviri yapmaktadır.


Ace Translator , indir


2 Tem, 2018

LingoPad Dilden Dile Ceviri

..

ingilizce-Almanca olarak kurulan sözlüğün Türkçe,İtalyanca,İspanyolca,Fransızca veya Japonca
gibi dilleride web’den yükleyebiliyorsunuz. Sözlük tamamen sabit diskten çalışıyor,kelimeleri tercüme etmek için internet bağlantısına ihtiyaç duyulmuyor. Eksik kelimeleri kendiniz de sözlüğe ekleyebiliyorsunuz.

 


Programa başka diller eklemek için Dictionaries/Manage Dictoanaries’e tıklayın. Listeden istediğiniz sözlüğü seçin ve Install veya Update düğmesine tıklayın.


LingoPad’i USB bellekten de çalıştırabilirsiniz. Bunun için program dizinini harici bir diske kopyalamak yeterli. Yazılımın yabancı bilgisayarlarda ardında iz bırakmasını istemiyorsanız,program dizininde ek olarak boş bir metin dosyası oluşturun ve adını “readonly.txt” olarak değiştirin.


LingoPad Dilden Dile Ceviri, indir


2 Tem, 2018

Türkce/Almanca – Almanca/Türkce Sözlük

..

Kolay, hızlı ve kullanışlı bir sözlük programı.
Tam 6 dili destekliyor, bir kelimeyi yazdığınızda o kelimenin 6 dildeki anlamını görebiliyorsunuz.



Sözlükte yer alan diller:

ALMANCA
TÜRKÇE
İNGİLİZCE
İSPANYOLCA
FRANSIZCA
İTALYANCA


 

Görsel temalar eklendi.
Herhangi bir dilde sorgulama yapıldığı zaman kalan beş dili aynı anda sorgulama sistemi geliştirildi.
Otomatik Güncelleme Sistemi geliştirildi. Diğer sonuçlar, yani sorgulama sonucu çıkan detay eklendi.Otomatik Güncelleme Sistemi eklendi. Veritabanı geliştirildi.


.rar arşivinden çıkardığınız dosyayı bilgisayarınıza kurun, sözlük internet bağlantısı gerektirmez, sadece güncelleme yapmak için internet bağlantısı gerektirir.


Türkce/Almanca – Almanca/Türkce Sözlük, indir


2 Tem, 2018

Pysözlük Türkce-Almanca – ingilizce Sözlük

..

PySözlük 1.500.000 kelimelik devasa online veritabanını kullanarak geniş kapsamlı İngilizce Almanca Türkçe sözlük derdine son veriyor.

PySözlük ayrıca çevrimdışı aramalar için yaklaşık 100.000 kelimelik kendi İngilizce – Türkçe veritabanıyla birlikte geliyor. İsterseniz çevrimiçi (online), isterseniz çevrimdışı (offline) arama yapabilirsiniz.



PySözlük tümüyle Python programlama dili ile yazılmış GPL v2 lisanslı, açık kaynak kodlu bir uygulamadır. Uygulamanın çevrimiçi çalışan bölümü tümüyle internet üzerinden www.seslisozluk.com veritabanını kullanmaktadır.

 

Etiketler : sözlük, dictionary, ingilizce, türkçe, almanca   


Pysözlük Türkce-Almanca – ingilizce Sözlük, indir


2 Tem, 2018

Pons Almanca Türkçe – Türkce Almanca Sözlük

..

iPod Touch ve iPhone için, Pons Almanca Türkçe Türkçe Almanca sözlük. Kelimelerin anlamları haricinde artikeller, fillerin almış olduğu präpositionlar da mevcuttur. Ayrıca bazı kelimelerin telaffuzları da dinlenebilmektedir.

 

Mobil sözlükler arasında en ideal sözlüklerden biridir. Sadece iPod Touch ve iPhone telefonlarda çalıştırılabilir…




Pons Almanca Türkçe – Türkce Almanca Sözlük , indir